Saville Consulting

Değerlendirme ve Gelişim Merkezindeki Amaç;
Mevcut duruma meydan okuduğumuza inanarak, yeni ve yaratıcı olma potansiyelinizin, sergilediğiniz performansınızla eş değer olma fırsatını amaçlıyoruz. Bunun da farklı açıları görebilen, öz yönetimi yüksek, farkındalıklara sahip bireyler tarafından yapılabileceğine inanıyoruz. Mevcut duruma meydan okuyabilmenin ilk adımını, sahip olduğunuz yetkiniklerinizin değerlendirilmesi ve geliştirmek istediğiniz yönlerinizin teşhis edilmesi oluşturmaktadır. Böylece dokunduğumuz her bir bireyin, öğrenimlerine, performanslarına ve hayatlarında alacakları doyumlara yönelik istedikleri adımları atmalarını amaçlıyoruz.
Yaptığımız İş Birliği;
saville logoBu amaçla Fraternity Coaching, IMC-Impact ile yaptığı iş birliği sayesinde, (SHL Group Plc firmasının eski kurucusu) Profesör Peter Saville tarafından kurulan İngiltere merkezli Saville Consulting firmasının geliştirdiği değerlendirme testleri ile danışanlarına sahip oldukları yetkinlik ve kişilik davranışlarına yönelik bir çok geri bildirim vermektedir.
Nasıl Yapıyoruz?
Dokunduğumuz bireylerin gelişimleri ve yönelmeleri doğrultusunda doğru yapının oluşturulması için ihtiyaç tespiti yapılır. Sonrasında ise online olarak yapılan değerlendirmede, bireylerde mevcut 4 farklı küme, 12 bölüm, 36 boyut ve 108 yön derinlemesine incelenir. Değerlendirme sonrasında çıkan raporun, mevcut durumunuz ve çevreniz gözetilerek objektif bir duruşla geribildirmi sağlanır. Geliştirmek istediğiniz yönler karşılıklı konuşularak, yol planı oluşturulur.
40 yıla ulaşan bilgi birikimi sayesinde, tamamı envanter sistematiği üzerine kurulan yapının arkasında çalışan yapay zeka ve yüksek psikometrik algoritmaları ile dünya üzerinde tek olma özelliği taşıyan bu değerlendirme; tam kapsamlı ve en uzun expert raporu ile toplam 35 dakika sürmekte iken, bu süre incelenmek istenen kapsam değiştikçe 13 dakikaya inebilmektedir.
Potansiyelinizin, performansınızın, mevcut durumunuzun ve gereksinimlerinizin derinlemesine incelendiği değerlendime, sizin düşünce, etkileme, uyumlu olma ve uygulama yaklaşımınızdan yola çıkarak daha alt bölüm, boyut ve yönlerinize inmektedir.

saville pyramid

Ne Yapıyoruz ve Neyi İçeriyor?
Çemberin tam ortasında Wave Performans Kültür Sistemi yer almaktadır. Bu yapıyı dört farklı parçaya ayırıyoruz ve bireylerin mevcut durumları, potansiyelleri, performansları ve gereksinimlerini derinlemesine inceleyebileceğimiz raporlar hazırlıyoruz. İçeriğinde tamamen sahip olduğunuz güçlü yönlerinizin, kilit ilgi alanlarınızın, yetkinliklerinizin ve motivasyon özelliklerinizin derinlemesine belirlenmesini içeriyor.

Savil FULL

Hali hazırda sizinle birlikte koçluk yapıyorsak, gündemi size bağlı olarak bu rapor üzerinde sonrasında da gelişiminiz için koçluk serüvenimizde ilave yansıtmalar yapabiliyoruz. Bazı danışanlar için sonuçlar kendilerini onaylamak, bazıları içinse fark etmedikleri yönleri ile yeni sektörleri keşfetmeyi sağlıyor. Bir diğer önemli farkındalık da içinde bulunmak istediğiniz kültürde gerçekten ne kadar bulunmak o kültüre uygun yapıda olup olmadığınız.
Olduğunuz yerden olmak istediğiniz yere giderken kariyerinizdeki ve yaşamınızdaki doyum buna değer, çünkü siz buna değersiniz.
Bu deneyimi yaşamak, ilave özelliklerinizi keşfetmek ve daha detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçin.

Bir cevap yazın